Ministerstvo vnitra spustilo nový informační systém s vyhláškami

Od 1. 1. 2022 si bude moci každý najít bezplatně a na jednom místě všechny vyhlášky jednotlivých měst, obcí a krajů České republiky.

Jak jsme již informovali v článku Blíží se povinnost publikace obecně závazných vyhlášek pod sankcí neplatnosti, obcím, krajům, hlavnímu městu Praze a některým správním úřadům bylo uloženo, aby v informačním systému vyhlašovaly právní předpisy vydávané v jejich působnosti a zveřejňovaly některé další zákonem stanovené akty relevantní pro výkon veřejné správy.

Občan bude mít možnost do tohoto informačního systému nahlížet přes Portál občana či webové stránky ministerstva vnitra. Přes modul určený pro nahlížení do sbírky si pak bude moci každý vyhledat dle zvolených kritérií právní předpisy konkrétní obce či nařízení ke konkrétní problematice.

— Ondřej Krátoška, tiskový mluvčí resortu vnitra pro deník Právo

Ministerstvo reagovalo především na nedostatečnou informovanost občanů i samotných samospráv. Občané si budou moci snadno a rychle vyhledat, co na území jeho obce v konkrétní životní situaci platí a obce si zase mohou snadno dohledat, co platí jinde a nechat se tak inspirovat.

Vytvořit systém stálo ministerstvo 7,1 milionu korun, přičemž roční náklady dosáhnou podle provozní smlouvy 4,2 milionu korun.

Všechny potřebné informace naleznete zde:

Zdroj: