Nominace na eOsobnost roku 2023 byla spuštěna

I v roce 2023 by Magazín eGovernment rád ocenil ty, kteří se svojí prací zasloužili o posun elektronizace veřejné správy v ČR.

Máte kolem sebe někoho, kdo se svou prací výrazně zasloužil o posun elektronizace veřejné správy? Neváhejte a nominujte jej, jenom tak může získat titul eOsobnost Egovernmentu!

Magazín Egovernment v roce 2023 už po osmé bude oceňovat ty, kteří se svojí prací zasloužili o posun elektronizace veřejné správy v ČR..

— Magazín eGovernment

CO JE eOSOBNOST EGOVERNMENTU?

Jedná se o snahu Magazínu Egovernment a jeho partnerů poděkovat všem, kteří se osobně věnují rozvoji elektronizace veřejné správy v ČR. Poukázat na skutečnost, že přes všechny technologie, jejich rozvoj, zrychlování, zmenšování rozměrů, zvyšování kapacity a dostupnosti, rozšiřování možností využití a další atributy je stále ze všeho nejdůležitější člověk, který je vymýšlí, ovládá a užívá.

TERMÍNY
 • příjem nominací: 9. 1. – 8. 3. 2023
 • vyhodnocování nominací: 8. 3. – 20. 3. 2023
 • vyhlášení výsledků: 22. 3. 2023
KATEGORIE

Ocenění je tradičně rozděleno do čtyř kategorií podle “dopadu” či rozsahu vlivu konkrétních osob:

 • eOsobnost obcí
 • eOsobnost měst a městských částí
 • eOsobnost krajů
 • eOsobnost centrálních úřadů
PRINCIP VÝBĚRU

Výběr je založen především na nominacích čtenářů Magazínu Egovernment.

Pokud máte pocit, že někdo kolem Vás, nadřízený, podřízený, kolega, nebo známý se svými kroky nějak významně zasloužil o posun elektronizace VS, můžete jej nominovat.

Magazín Egovernment tak dává možnost svým čtenářům upozornit na kohokoliv, kdo se podle jejich mínění věnuje elektronizaci veřejné správy výrazně nad rámec své funkce, či se jiným způsobem zasloužil o nepopiratelný posun v uvedené oblasti.

Mimo uvedené kategorie je udělováno ocenění osobnosti za celkový přínos, tedy jejíž vliv a přínos elektronizaci veřejné správy v ČR jde nad rámec všech uvedených kategorií, případně je propojuje. Vzhledem k tomu, že toto ocenění odráží skutečně mimořádný přínos elektronizaci veřejné správy v ČR, může a nemusí být uděleno.

PROČ?

Soutěž je hledáním osobností, které se nejvíce zasloužily o rozvoj a popularizaci elektronizace veřejné správy v ČR.

Jedná se o ocenění osobností státní a veřejné správy, které svojí aktivitou přispěly k realizaci, posunu či propagaci elektronizace veřejné správy v ČR.

KOHO?

Ocenění se týká konkrétních osob, nikoli projektů. Může se jednat o:

 • představitele úřadů (hejtmany, starosty, náměstky, radní, ..),
 • informatiky (vedoucí odborů informatiky, zaměstnance odboru informatiky),
 • odborné referenty,
 • pracovníky tiskového či propagačního odboru,
 • další funkce, které mají v danou chvíli s realizací určitého projektu elektronizace VS jakoukoliv souvislost.
JAK?

Své kolegy, nadřízené, představitele odboru či úřadu můžete a musíte do soutěže nominovat VY. Stačí vyplnit a odeslat NOMINAČNÍ FORMULÁŘ .

Další informace www.egovernment.cz/inpage/eosobnost2023

Generálním partnerem soutěže je společnost Gordic.

Výsledky minulého ročníku

Zdroj: