Pardubický kraj získal Cenu CNZ v rámci soutěže IT projekt roku

V 18. ročníku soutěže IT projekt roku CACIO vybírala hodnotící komise vítěze z dvaceti dvou přihlášených velice kvalitních projektů.

V důsledku pandemických opatření byly výsledky vyhlášeny elektronickou formou. I letos byla udělena cena CNZ za mimořádný přínos pro oblast digitální kontinuity, důvěryhodnosti a dlouhodobého ukládání digitálních dokumentů. Tuto cenu získal Pardubický kraj za svůj projekt Digitalizace krajského úřadu.

Projekt přinesl zefektivnění práce jednotlivých odborů s využitím digitalizace celé řady agend, elektronického podepisování a schvalování v aplikaci Elektronická podpisová kniha. Ta je využita i při schvalovacích procesech v ekonomických agendách s vazbou na finanční kontrolu.

— Gordic.cz

Schvalovací procesy i elektronická finanční kontrola jsou striktně definovány.

Tím je zabezpečeno, že pracovníci nevynechají žádný z požadovaných kroků dle zákona nebo interní směrnice a nelze provést úhradu bez schválení určenou osobou.

Pro veřejnost se kraj rozhodl poskytovat digitální služby prostřednictvím Portálu občana, který slouží ke sběru elektronických žádostí o dotace i pro běžná podání.

Od papírových dokumentů se zcela oprostila i agenda usnesení. Podklady jsou vytvářeny digitálně a elektronicky je zajištěna i jejich distribuce.

Projekt byl realizován již před pandemickou situací ve světě.

Zajišťování služeb pro veřejnost zůstalo nadále dostupné díky digitalizaci úřadu ve spolupráci s firmou Gordic.

Zdroj: