Vylepšete si přihlašování do OpenVPN, nejrozšířenější VPN

Aplikace ProID Mobile nově podporuje OpenVPN

Mobilní aplikace ProID byla doplněna o další rozšíření – nově umožňuje bezpečné přihlášení do OpenVPN, jednoho z nejrozšířenějších nástrojů pro vzdálené připojení do firemních systémů a sítí.

ProID Mobile je autentizační metoda, která využívá externí úložiště certifikátů s klíči a jako nástroj pro přihlášení je zde mobilní telefon s nainstalovanou aplikací.  To má spoustu výhod především pro běžné uživatele. Zatímco kartu můžete zapomenout nebo ztratit, mobilní telefon má každý vždy u sebe.

— ProID

Bezpečné přihlášení do systémů a elektronických služeb
OpenVPN pro bezpečný vzdálený přístup

OpenVPN dokáže vytvořit šifrovaný VPN tunel s využitím architektury klient–server bez potřeby složité konfigurace. Umožňuje ověřit navazované spojení pomocí sdíleného klíče, digitálního certifikátu nebo jména a hesla. V nastavení multiklient–server vydává pro klienty certifikát, který používá elektronický podpis a certifikační autoritu.

OpenVPN je k dispozici pro operační systémy Solaris, Linux, OpenBSD, FreeBSD, NetBSD, Mac OS či Windows a disponuje mnoha bezpečnostními funkcemi. Umožňuje komunikovat skrz většinu proxy serverů a vést VPN tunel skrz NAT a firewally.

Bezpečné přihlášení do OpenVPN s aplikací ProID

Spojení OpenVPN s mobilní aplikací ProID výrazně zvyšuje bezpečnost a uživatelský komfort. Doplňuje přihlášení jménem/heslem o skutečně bezpečnou multifaktorovou autentizaci.

  • Uživatel s aktivovanou aplikací ProID namísto zadávání hesla potvrdí přihlášení do OpenVPN odkliknutím push notifikace na svém mobilním telefonu.
  • Tato push notifikace podporuje biometrii (otisk prstu, sken obličeje) či PIN.
  • Kromě push notifikace je možné v aplikaci vygenerovat i vlastní OTP (One Time Password) či zaslat SMS s heslem.

Aplikace ProID umožňuje toto přihlášení jak v mobilu (do mobilní aplikace OpenVPN), tak i v počítači (klasické přihlášení do firemní VPN například při home office).

 

Ukázka ProID mobile (50 vteřin)

Zdroj: