Zúčastněte se VI. ročníku Právní konference SMOČR

Ve dnech 1. až 3. září 2021 proběhne již tradiční Právní konference Svazu měst a obcí ČR.

Cílem Právní konference je poskytnout prostor pro sdílení informací o aktuálních tématech mezi vrcholnými představiteli, odborníky v oblasti veřejné správy a práva a zástupci z řad volených představitelů měst a obcí.

Konference se koná pod záštitou ministra vnitra Jana Hamáčka.

Účastníci mohou stejně jako při uplynulých ročnících v průběhu konference využít další zázemí hotelu, a to včetně wellness a bowlingové dráhy. Po oba dva konferenční večery je naplánovaný večerní raut s živou hudbou, což je mimo jiné příležitost pro vzájemnou výměnu zkušeností.

— Svaz měst a obcí ČR

Místo konání:

I letos bude konference probíhat již od středečního pozdního odpoledne do pátečního oběda.Ve středu v podvečer v rámci své přednášky již tradičně pohovoří Martin Richter o činnosti zastupitelů a zastupitelstvem z hlediska trestního práva. Ve čtvrtek a v pátek pak promluví např. zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva školství nebo Komory architektů.

Na akci rovněž vystoupí předseda ÚOHS Petra Mlsna, další odborníci z řad právníků a starostové měst a obcí.

Program

Pořadatelé připravili pro účastníky konference pestrý program, který zohledňuje témata, se kterými se představitelé měst a obcí nejčastěji potýkají. Program je členěn do bloků, ve kterých se účastníci více dozvědí o těchto tématech:

  • Nová odpadová legislativa
  • Co přinese rekodifikace stavebního práva obcím
  • Vztah školy a obce v právu
  • Nová legislativa ve vztahu k obcím
  • Veřejné zakázky z pohledu obcí
  • Architektonické soutěže na území obcí
Lze také využít možnost konzultace s právníky, se kterými můžete během konference individuálně probrat otázky, které ve Vaší obci aktuálně řešíte. Stačí v závěru přihlašovacího formuláře zaškrtnout, že máte o konzultaci zájem.

I tentokrát můžete během konání konference využít zázemí hotelu, a to včetně wellness a bowlingové dráhy. Po oba dva konferenční večery je naplánovaný večerní raut s živou hudbou, což je mimo jiné příležitost pro vzájemnou výměnu zkušeností.

Veškeré informace o konferenci včetně programu a přihlašovacího formuláře naleznete na stránkách konference:
Zdroj: