Kvalitní internet pro města a obce

Pandemie koronaviru, která sužuje celý svět již více než rok, výrazně zvýšila poptávku po kvalitním vysokorychlostním internetu. Ministerstvo průmyslu a obchodu na to mimo jiné zareagovalo projektem BCO (Broadband Competence Office).

Tento projekt tvoří koordinátoři, kteří v každém kraji pomáhají s jednotlivými projekty a problémy. Jednají jak s operátory, tak se samosprávami.

Jsme tady proto, abychom s rozvojem vysokorychlostního internetu ve Vaší obci pomohli.

— Broadband Competence Office

8. dubna proběhlů webinerář na téma Vysokorychlostní internet dostupný pro města a obce.

Zúčastnilo se jej přes 200 sledujících. Zazněly na něm především praktické zkušenosti BCO v souvislosti s internetem včetně služeb.

Další webinerář na téma “Aktuální otázky zavádění vysokorychlostního internetu” se uskuteční 22. dubna od 9:30 do 12:00 hodin. Registrovat se můžete ZDE.

„V padesáti městech a obcích už konkrétní projekty řešíme, často jde o komplikované případy. Jsme připraveni pomoci i jinde, stačí se na BCO obrátit,“ ujišťuje vedoucí projektu BCO Michal Manhart.

BCO využívají zejména malé obce, které nemají v rámci svého úřadu k dispozici vlastní IT specialisty, za vznik tohoto projektu jsou ale rádi i zástupci větších měst.

„My jsme sice větší město, ale internet je tak složitou oblastí, že jsme za podporu ze Ministerstva průmyslu a obchodu a jeho projektu Broadband Competence Office ČR rádi. Počítáme s ní i do budoucna,“ uvádí starostka města Valašské Klobouky Eliška Olšáková.

BCO ČR je součástí evropského uskupení BCO kanceláří, zastoupených ve většině států EU.

Memorandum o spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci tohoto projektu již podepsalo Sdružení místních samospráv ČR i Svaz měst a obcí ČR.

Zdroj: