Ministerstvo vnitra spustilo projekt Platební brána pro veřejnou správu

Ministerstvo vnitra ČR spustilo ve spolupráci s  Národní agenturou pro komunikační a informační technologie nový projekt s názvem Platební brána pro veřejnou správu. Úřady a další organizace tak získají snazší a levnější způsob, jak od občanů vybírat poplatky online.

Platební brána pro veřejnou správu je online kanál, přes který mohou občané hradit poplatky za služby veřejné správy, např. za psy, za komunální odpad, za druhopisy matričních dokladů a jiné platby. Platit půjde kartou, převodem i např. z elektronické peněženky či SMS platbou prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu.

Díky portálu občana nebo datovým schránkám už lidé mohou s úřady komunikovat online. Teď obcím umožníme snadnější pořízení platební brány, aby lidé nemuseli chodit na úřad ani kvůli poplatkům za psa nebo například za odpad.

Jan Hamáček, ministr vnitra ČR

Při online placení budou občané přesměrováni do prostředí platební brány, která zprostředkuje platbu a okamžitě ji zpracuje. Placení bude pohodlné, rychlé a bezpečné jak pro občany, tak pro úřad nebo organizaci, které platbu přijímají.

Na pořízení platební brány můžete využít Dynamický nákupní systém

Orgány veřejné mohou ve zjednodušeném režimu podat veřejnou zakázku na platební bránu pomocí Dynamického nákupního systému. V rámci této zakázky si zájemce o platební bránu nadefinuje platební metody, které chce občanům ve své platební bráně nabízet, a další kritéria zakázky.

Konkrétní podmínky pro dodavatele i zadavatele naleznete zde: Platební brána pro veřejnou správu

Projekt Platební brána pro veřejnou správu je v současnosti plánován na čtyři roky.

Zdroj: