Podpora pro projekty 5G v regionech navýšena o 21,5 mil. Kč

MMR: Navýšili jsme podporu pro projekty 5G v regionech o téměř 21,5 milionu korun

Ministerstvo pro místní rozvoj ukončilo příjem žádostí do výzvy Demonstrativní aplikace ekosystému sítí 5G pro chytrá města, obce a regiony.

Resort obdržel 77 žádostí o dotaci v celkové výši 939 milionů korun. Finanční prostředky je možné využít třeba na bezpečnostní kamerové systémy, asistenční a telemedicínské služby nebo moderní systémy řízení dopravy. Z Národního plánu obnovy na to MMR poskytne skoro 632 milionů korun.

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo ke konci minulého roku už druhou dotační výzvu na podporu vývoje a zavádění aplikací sítí 5G v regionech. Cílem dotace je motivovat k intenzivnějšímu rozvoji konceptu Smart Cities. MMR na to původně vyčlenilo 610 milionů korun evropských prostředků z Národního plánu obnovy.

Pro velký zájem se rozhodlo částku navýšit o dalších skoro 21,5 milionu. Finální podpora tak dosahuje téměř 632 milionů korun.

Lhůta pro příjem žádostí o podporu vypršela 14. února 2024. MMR obdrželo 77 žádostí ve výši 939 milionů korun.

Detailní informace a dokumentaci k vyhlášené výzvě naleznete na webových stránkách MMR.

V případě dotazů nás kontaktujte na smart@mmr.gov.cz

Náklady na realizaci demonstrativních aplikací využívajících technologie 5G jsou hrazeny z prostředků Národního plánu obnovy prostřednictvím subkomponenty 1.4.1.6 „Demonstrativní projekty rozvoje aplikací pro města a průmyslové oblasti (např. 5G)“. Díky zařazení demonstrativních aplikací 5G mezi investice financované z Národního plánu obnovy je pro příjemce do roku 2025 k dispozici 1 075 milionů Kč.

Zdroj: