Veselí nad Moravou: Karta občana – Moje Veselí

Veselí nad Moravou přináší Kartu občana “MOJE VESELÍ” s řadou výhod

Veselí nad Moravou je jedním z měst, která aktivně využívají platformu GINIS od společnosti Gordic.

Radnice usiluje o zjednodušení komunikace s místními obyvateli, a proto pro ně zřídila portál občana od stejné společnosti, kde mohou například hradit místní poplatky. Nezapomíná se ani na místní podnikatelské subjekty, které skrze portál mohou žádat o dotace.

Veselí využívá i nástroj Úřední deska, který umožňuje přehledné a nepřetržité zpřístupnění vybraných dokumentů a důležitých informací občanům, a to jak prostřednictvím webových stránek, tak i napojených elektronických desek v různých částech města.

Nedávno byl v testovacím provozu spuštěn další z projektů města – Karta občana.

Karta nese název Moje Veselí a občané na ni mohou využívat různé slevy. Kartu je možné získat v předstihu již nyní a od 1. 4. 2024 začít využívat výhod v oblasti parkování, slev v městských zařízeních jako je např. kino, koupaliště, kluziště, lanové centrum, či na vybrané kulturní akce.

Karta je vydávána prostřednictvím formuláře městského portálu občana. Nezbytným krokem pro její získání je tedy vytvoření přístupu do portálu, popřípadě obnovení přístupu, pokud si ho v minulosti již vyřídili.

Pro získání karty je nutné mít zřízeny nástroje elektronické komunikace, tj. zejména e-mailovou adresu.

Získání samotné karty je poté velmi jednoduché. Po vyplnění formuláře v městském portálu občana lidem bude obratem zaslán jedinečný QR kód na jejich e-mailovou adresu, který lze nahrát do digitální peněženky. Svou kartu budou mít v elektronické podobě v mobilním telefonu.

Cílem projektu je bezpečná a kvalifikovaná elektronická komunikace mezi občanem a městem.

Zdroj:

K tématu: