Zaměstnanec je nejsnadnější terč kybernetického útoku

Na začátku června proběhla online konference navazující na velmi úspěšný loňský webinář a konferenci z Four Seasons Hotel, která se zaměřovala na Digitální hrozby a strategie prevence kybernetických rizik.

Obě akce se setkaly s velkým ohlasem. Na sestřihy z webináře se můžete podívat zde: Proces kybernetické ochrany firmy je nekonečný, nemusí být však nutně drahý

Kvalita a počet kybernetických útoků bez přestání roste. V současnosti zaznamenáváme zvýšený počet útoků typu ransoware, kdy se útočníci snaží získat data firem a dalších organizací, skrze nepozorné a nedostatečně vyškolené zaměstnance. Firemní vzdělávání je proto základní cestou k ochraně před digitálními hrozbami.

— Gordic.cz

Program zahájila diskuze o problémech a následcích, které pramení z nedostatečných znalostí zaměstnanců o kybernetických hrozbách.

Jan Dienstbier, obchodní ředitel společnosti Gordic se v prvním panelu zaměřil na aktuální útoky na české firmy a nastavení “cyber mindsetu”, který by měl být součástí strategie každé firmy.

Druhý panel byl věnovaný příkladům dobré praxe a nástrojům pro vzdělávání zaměstnanců. František Janů, konzultant kybernetické bezpečnosti společnosti Gordic v něm hovořil o principech, kterými je možné snižovat rizika a následky kybernetických hrozeb.

Na záznam se můžete podívat zde:

Zaměstnanec je nejsnadnější terč kybernetického útoku

Zdroj: