Pardubický kraj pomůže obcím s DTM – 2. kolo pro velký zájem

O pomoc s dokončením digitální technické mapy byl velký zájem. Kraj proto vypisuje druhé kolo výzvy

Pardubický kraj pomůže obcím z regionu ušetřit desítky milionů korun potřebných na dokončení digitální technické mapy (DTM). Samospráva zároveň vypíše druhé kolo výzvy, protože stále eviduje zájem starostů o metodickou či finanční pomoc.

Spuštění DTM bude revolucí v mapování v České republice. Dojde k němu 1. července 2024 a po letech příprav se veřejnosti zpřístupní on-line databáze s mapovými podklady ve vysokém rozlišení. V nich uživatelé snadno a rychle najdou technické údaje, inženýrské sítě, stavby a další důležité informace.

Zájem obcí v prvním kole nás velice potěšil. Chtěli jsme jim vyjít vstříc, protože jsme dostávali z praxe ohlasy, že se starostové obávají přípravy podkladů pro DTM, kterou jim ukládá zákon. Nakonec se v prvním kole naší výzvy přihlásilo 102 obcí, které žádají o podporu ve výši 42 milionů korun. Jelikož stále evidujeme další zájemce o metodickou či finanční pomoc, vyhlašujeme 6. září druhé kolo výzvy ke spolupráci. Všechny podmínky najdou starostové na úřední desce nebo na webu Pardubického kraje. Lhůta pro podání požadovaných dokumentů bude od 15. září do 16. října. V alokaci máme připravených dalších 35 milionů korun,

— uvedl radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr.

Lhůta pro podávání žádostí je od 15.9. 2023 10:00 hodin do 16.10. 2023 23:59 hodin.

Žádost musí být odeslána do datové schránky Pardubického kraje nejdříve 15.9. 2023 v 10:00. Žádosti odeslané dříve nebudou hodnoceny.

Další informace:

Zdroj:

K tématu: