eGovernment ČR: “Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně.” Opravdu?

Další ročník konference  “e-government 20:10” se koná na zámku Mikulov ve dnech 6. – 7.  září 2022

Přesný název konference zní “e-government 20:10 aneb žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně“. 20:10 proto, že v roce 2010 se konal první ročník. Navíc číslo 20 znamenalo, že v roce 2010 to bylo právě 20 let, co Česká republika začala digitalizovat veřejnou správu a číslo 10 znamenalo představu, že už jen 10 let zbývá do její celkové digitalizace. Konference se vždy koná na zámku v Mikulově, proto dovětek “žijem si jak na zámku”.

 

Podle výsledků indexu digitální ekonomiky a společnosti (DESI) za rok 2021 se Česko mezi 27 členskými státy EU řadí na 18. místo, a tedy oproti roku 2020 si o jedno místo pohoršilo. Nejlepšího výsledku Česko i nadále dosahuje v integraci digitálních technologií, kde v rámci EU zaujímá 15. místo.

— Evropská komise

 

18. místo z 27 zemí EU

Evropská komise od roku 2014 sleduje pokrok členských států v digitální oblasti a každoročně
zveřejňuje zprávy o indexu digitální ekonomiky a společnosti (DESI).

V grafu je samostatně navíc celkově hodnocena EU (mezi LT a FR). Kompletní hodnotící zprávu Evropské komise s hodnocením ČR za rok 2021 si můžete přečíst v českém jazyce:

Index digitální ekonomiky a společnosti (DESI) 2021

(formát PDF, 548 kB, 18 stran)

 

Žijem si jak na zámku

S tím, jak je na tom Česká republika v digitalizaci služeb veřejné správy, se téměř každý z nás setkává denně. Do pohodlného života na zámku máme pořád ještě daleko.

Jak si s tím chce poradit vláda a přední ICT společnosti, zjistíme na konferenci “e-government 20:10 aneb žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně” na zámku v Mikulově ve dnech 6. – 7.  září 2022.

Konference se můžete účastnit osobně – registrace nebo ji sledovat online – registrace.

 

Více k tématu:

Zaregistrujte se na bezplatnou virtuální konferenci k nové legislativě EU pro povinné zavedení kybernetické bezpečnosti EU – NIS 2.