Zúčastněte se druhého metodického dne v oblasti veřejných zakázek

Ve čtvrtek 27. května 2021 uspořádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže druhý metodický den veřejného zadávání, který se bude týkat tématu nastavení hodnoticích kritérií a provedení hodnocení nabídek, opět s přihlédnutím k novým základním zásadám.

Metodický den proběhne opět prostřednictvím online přenosu. Podobné metodické dny plánuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže přibližně každé dva měsíce.

Každý metodický den bude zaměřen na specifické téma, jež bude určeno zejména v souvislosti se změnami legislativy nebo na základě zkušeností z rozhodovací praxe.

— Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Program akce:

  • 9:30 – 9:40 hod – přivítání účastníků (JUDr. PhDr. Petr Mlsna, Ph.D. – předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže)
  • 9:40 – 10:45 hod – prezentace ÚOHS: Hodnocení nabídek (prezentace shrnuje obsah a základní výklad jednotlivých ustanovení zákona, vč. nových zásad, vztahujících se k hodnocení, a to jak ve vztahu ke stanovení pravidel, tak samotnému hodnocení)
  • 10:45 – 11:00 hod – přestávka
  • 11:00 – 11:45 hod – prezentace nejvýznamnějších rozhodnutí na téma hodnocení (Mgr. Markéta Dlouhá a Mgr. Mojmír Florian, ÚOHS, ředitelé Odborů veřejných zakázek III. a II (zkušenosti z rozhodovací praxe zejm. k otázce, co vše lze hodnotit))
  • 11:45 – 13:00 hod – přestávka na oběd
  • 13:00 – 13:45 hod – prezentace MPSV: Odpovědné veřejné zadávání z hlediska hodnocení nabídek (Mgr. Leona Gergelová Šteigrová, Ph.D., MPSV, vedoucí Oddělení veřejných zakázek a odborný gestor projektu Strategické zadávání veřejných zakázek)
  • 13:45 – 14:00 hod – dotazy, diskuze (Mgr. Markéta Dlouhá a Mgr. Mojmír Florian, ÚOHS, Mgr. Leona Gergelová Šteigrová, Ph.D., MPSV)
Program metodického dne naleznete zde:
Registrovat se můžete zde:
Na e-mailovou adresu metodickydenvz2@uohs.cz je možno zasílat dotazy vztahující se k tématu hodnocení nabídek, a to do 23.5.2021. Nejzajímavější dotazy se přednášející pokusí v rámci diskuze zodpovědět.Zdroj: